Десет загинати во експлозија во Турција

од desk3

images
Најмалку десет лица погинале, а меѓу 20 и 25 се ранети во експлозија во турскиот град Суруч, што се наоѓа во близина на границата со Сирија, соопштија турски безбедносни лица.

Како што пренесува Танјуг, се уште не е позната причината за експлозијата во културниот центар во овој град во југоисточна Турција, што од сирискиот град Кобане е оддалечен околу десет километри. /МИА

Слични содржини