Актуелно
Почетна / Сцена / Децата на Бред Пит се загрижени за него

Децата на Бред Пит се загрижени за него

Актерот Бред Пит е голем обожавател на моторцикли, брзина и адреналин. Сепак, неговата љубов кон превозните средства на две-тркала ги загрижува своите шест деца, затоа што се плашат за неговата безбедност и го молат да престане да го прави тоа, пренесува „National Enquirer“.

„Децата се очајно загрижени. Го молат својот татко да престане пред да се повреди. Секако, тоа е доза на адреналин. Сега тој не пие и живее мирен начин на живот, но сака да го забрза пулсот со голема брзина возење низ калифорните кањони. Иако моторот е негов страст со години, тој сега стана проблем, бидејќи децата порано беа премали за да ја разберат опасноста што тој ја крие“, рече изворот.

Патем, пред неколку години, Бред му купил и нс неговиот син Маддокс мотор Suzuki DRZ-125, со цел да ја пренесе својата љубов кон мотоциклите на неговиот наследник.

loading...