Девет казни за возење без возачка во Сингелиќ

од Vladimir Zorba

Во текот на вчерашната вечер (15.12.2021) во периодот од 21.00 до 23.00 часот, спроведена е зајакната акциска контрола во делот на сообраќајот на територија на oпштина Гази Баба – Населба Сингелиќ, при што се санкционирани 29 возачи.

Од нив девет за возење без возачка дозвола, две возила со измината важност на регистрација…

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Слични содржини