Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Џејсон Деруло му ги скрши забите на Вил Смит со палка за голф (ВИДЕО)

Џејсон Деруло му ги скрши забите на Вил Смит со палка за голф (ВИДЕО)

Музичарот Џејсон Деруло случајно му скрши заб на својот пријател актерот Вил Смит за време на игра за голф, кога замавна со палка, а видеото за кратко време заработи милиони прегледи.

Музичарот Џејсон Деруло, кој е еден од фаворитите на „ТикТок“, му се придружи Вил Смит на снимањето на видеата. Тој објави клип во кој игра голф со актерот и му го крши забот, што предизвика бурни реакции на Интернет.

Имено, ова е видео од хумористичен карактер, кое Џејсон често го објавува на Инстаграм, само овој пат го засили тимот.

На почетокот, Вил му објаснува на Деруло како да ја држи палката за време на игра, а потоа Џејсон замавна наназад и му скрши заб, по што актерот падна на земја.

Вил набрзо му враќа и ја удира топката директно кон музичарот, со цел да се „одмазди“.

loading...