Џејсон Деруло објави ВИДЕО кое го обиколи светот: Го покажа својот новороден син, а потоа заиграа!

од Vladimir Zorba

Џејсон Деруло стана татко пред еден месец, а со малиот син Џејсон Кинг, пејачот веќе сними интересно видео за социјалните мрежи.

На ова видео, Џејсон танцува додека го држи бебето во раце, со својот познат хит „Jalebi Baby“. Имено, бебето е наводно мирно додека „игра“ со тато во ритамот на неговиот хит, сепак, штом ќе престане музиката, тоа почнува да плаче.

„Слатки“, „Каква му е косата“, „Само продолжи да играш“, беа само дел од коментарите на обожавателите кои ги обожаваат интересните спотови на пејачот.

Инаку, Деруло има навика да снима смешни видеа, па стана препознатлив по нив, а обично ги објавува на „Reels“ на Instagram.

Слични содржини