Актуелно
Почетна / Сцена / Џенифер Анистон на работ на физички и ментален слом!

Џенифер Анистон на работ на физички и ментален слом!

Кога Џенифер Анистон се појави на доделувањето на SAG Awards во јануари оваа година во волшебен бел фустан на Dior кој изгледа фантастично само на тенките убавици, никој не можеше да поверува дека 50-годишна жена би можела да има таква линија.

И, иако Џенифер отсекогаш била позната по тоа што сака да вежба, се чини дека нејзината тенка линија, исто како и на Кејт Мидлтон, може да се заблагодари не само за оваа активност, туку и на стресот. Таа е исклучително посветена на борбата против коронавирусот и работата, па покрај строгите мерки на претпазливост, таа и понатаму неуморно работи на нови актерски проекти.
Сепак, ова би можело да заврши фатално ако продолжи да се исцрпува, барем така тврди списанието ОК! Оттаму велат дека пријателите на Џенифер се загрижени за нејзиното здравје, особено поради фактот дека таа работи дури 18 часа на ден.

Иако розите цветаат на нејзиниот деловен план, на неа не и оди добро на љубовен. Всушност, најмногу ја мачи смртта на нејзината мајка, актерката Ненси До, која почина пред четири години.

Неодамна, успеавме да прочитаме дека инаку, многу смешната Џен дури побарала помош за да комуницира со нејзината мајка. Сите психијатри се согласуваат дека закрепнувањето од загубата на екстремно блиска личност како мајка е особено тешко ако оние кои жалат и починатите имале амбивалентен однос за животот.

loading...