Џорџина воодушеви со изгледот на филмскиот фестивал во Венеција (ФОТО)

од Vladimir Zorba
502 прегледи

Џорџина Родригез, вереницата на фудбалерот Кристијано Роналдо, се појави на Филмскиот фестивал во Венеција. На првиот фестивалски ден, таа ја воодушеви публиката со својот изглед.

Таа се појави во тесен црн комбинезон без прерамки со кој носеше јакна со иста боја. Имаше блескав ѓердан околу вратот. Со овој стајлинг, нејзиното деколте дојде до израз.

Фотографијата во оваа комбинација собра повеќе од 2,3 милиони лајкови.

„Уште една прекрасна година на Филмскиот фестивал во Венеција. Ви благодарам многу за вашата љубов и поддршка. Да се ​​биде тука секогаш ми изгледа како сон“, напиша Џорџина на Инстаграм.

Претходно во текот на денот, таа носеше светлосин фустан со чипкана шема, истакнувајќи ја нејзината завидна линија. Заедно со фустанот, таа комбинираше јакна со иста боја, и ја крена косата во пунџа.

Следбениците се воодушевени од нејзината облека на Филмскиот фестивал во Венеција.

„Убава“, „Ти си како дива“, „Одлична облека“, „Неверојатна си, мила. Изгледаш одлично“, се само некои од коментарите на следбениците.

Слични содржини