Актуелно
Почетна / Македонија / Димитров: Лажна вест е дека не сум побарал од Обвинителство да се испита информацијата за мојата наводна оставка

Димитров: Лажна вест е дека не сум побарал од Обвинителство да се испита информацијата за мојата наводна оставка

Шефот на дипломатијата, Никола Димитров излезе со демант на текстот со наслов „Посебниот случај на Никола Димитров“ на Експрес.мк, близок до опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во кој, според него, преку грубо кршење на новинарските стандарди, без да биде побаран за став, објавил ноторна лага за информација што е многу лесно проверлива, а се однесува на барањето до Обвинителство да се испита информацијата за неговата наводна оставка пред речиси година и половина.

loading...