Димова не е повеќе директорка на Агенцијата за европски образовни програми

од Nikola Popovski

Управниот одбор на Агенцијата за европски образовни програми и мобилност донел одлука да ја разреши Лидија Димова од директорската функција.

Ова следи откако Јавното обвинителство против неа и уште неколку лица отвори истрага по поднесена кривична пријава од Финансиската полиција.

Петтемина членови на УО сега треба да најдат нејзин наследник, односно в.д директор на Агенцијата.

loading...

Слични содржини