Дневен хороскоп за 8-ми мај: Рибите да не се залетуваат во љубовта

од Nikola Popovski

Погледнете што ни порачуваат ѕвездите за 8 мај 2021 година.

Овен

Работа: Овенот би можел да биде зафатен од почетокот на првиот ден од викендот. Можно е некои од вашите планови да бидат нарушени од некои обврски поврзани со куќата или помагање на некого во домаќинството.

Љубов: Иако е вистина да бидете целосно искрени и директни, денес сепак обидете се да бидете малку посуптилни во справувањето со саканата личност за да не предизвикате големи недоразбирања.

Здравје: Обидете се да избегнете помали физички повреди, пишуваат на веб-страницата „Астропутник“.

Бик

Работа: Биковите денес ги чека динамичен ден, особено во областа на комуникацијата. Ставете се во преден план и бидете цврсти во своите ставови.

Љубов: Денот не е најповолен за некои движења на капиталот во сферата на убовта, но не дозволувајте тоа да ве оптеретува премногу, ќе има подобри можности за акција.

Здравје: Освен напнатост, нема значителни предупредувања.

Близнаци

Работа: Близнаците би можеле да се посветат на дружењето на овој прв ден од викендот и да поминат убави моменти во друштво на пријатели. Можеби можете да дојдете на нечија помош.

Љубов: Што се однесува до сферата на љубовта, ако ви треба совет или некое искрено мислење, потпрете се на пријател во кој имате целосна доверба.

Здравје: Пазете се од полесни физички повреди.

Рак

Работа: Полни раце работа ги чекаат Раковите оваа сабота. Обидете се да не се претерате физички пред се.

Љубов: Разбирањето за партнерство денес би ви значело многу. Искористете го денот за заедничко излегување или прошетка.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Добро работно расположение и енергија Лавовите може да се пренесат во блиска околина оваа сабота.

Љубов: Интересна средба во деловно опкружување демне денес за да ги заинтригира повеќето членови на ова соѕвездие.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Девица

Работа: Особено Девиците би можеле да бидат активни и да се забавуваат детално да ги решат остатоците од документите и документацијата. Значи, средете ја фиоката за работа.

Љубов: Можно е да имате интересна средба со личност која пристигнала или е на некој друг начин поврзана со странство.

Здравје: Осетливост на зглобовите, мали коски.

Вага

Работа: Шарен ден е пред Вагата, почнувајќи од идеите што би сакале да ги започнете, потоа тековните обврски и некои заостанувања од порано што треба да се направат, сè на сè, целиот ден може да помине во трка, побрзајте да заврши сè што си замислил.

Љубов: Поволен ден е искрено и без двоумење да и кажете на вашата сакана кои се вашите идни планови.

Здравје: Чувствителност на долниот дел на грбот, избегнувајте ненадејни движења.

Шкорпија

Работа: Скорпиите очекуваат полни раце работа оваа сабота. Одете со полна пареа до целта, само внимавајте да не се заморите премногу физички.

Љубов: Љубовната сфера денес би можела да биде во втор план, поради преокупација со други обврски. Сепак, како што велат, оној што сака секогаш наоѓа време за убов.

Здравје: Освен физички замор, нема значителни предупредувања.

Стрелец

Работа: Еве ден за Стрелците конечно да се одморат од своите обврски и да се посветат на многу потребниот одмор и релаксација. Направете само што е потребно.

Љубов: Од ваша страна, не е реално да очекувате директна иницијатива, но од друга страна, може да добиете убави сигнали дека некому сте многу убави.

Здравје: Одлично.

Јарец

Работа: Јарците би можеле да се посветат оваа сабота пред се на домашните работи и активности поврзани со семејството. Можеби не е лошо да организирате заеднички собир или патување.

Љубов: Би сакале мирна и опуштена атмосфера денес, па обидете се да си го дозволите тоа за себе и за вашата сакана.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Бизнис: Повеќе повици и предлози ве очекуваат денес, но не брзајте со одговорите, но внимателно разгледајте ги сите опции за да избегнете потенцијално брзање и ненадејно донесување одлуки.

Љубов: Не е најповолен ден за љубовен ангажман, можна е доза на недоразбирање од драга личност.

Здравје: Сосема задоволително.

Риба

Работа: Практично сè што сте замислиле и испланирале треба успешно да се заврши, можеби дури и малку побрзо отколку што се очекуваше.

Љубов: Денес ве очекуваат многу предизвици во однос на убовта, особено кога станува збор за нови познанства. Не жалете се на првата топка веднаш.

Здравје: Обрнете внимание на вашата исхрана, точноста на храната што ја консумирате.

Слични содржини