Дојави за бомби во скопски гимназии

од Stefanija Kuzmanovska

Во неколку скопски гимназии утрово повторно е прекината наставата поради дојави дека во објектите се поставени бомби.

Учениците и наставниците се евакуирани, а екипи на антитерористичките единици на МВР ќе извршат контрола врз објектите.

Вчера имаше дојави во повеќе објекти низ Скопје, меѓу кои хотели, музеи, станбени згради, трговски центри, па и во претседателската палата, но сите беа лажни.

Слични содржини