Дојави за бомби во скопски училишта

од Stefanija Kuzmanovska

Утрово повторно на адресите на неколку училишта во Скопје стигнала дојава за бомба.

Известена е полиција, која e на терен и ги проверува просториите, откако учениците и персоналот се евакуирани.

Слични содржини