Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / Добива цвеќе за Валентајн секоја година откако починал сопругот

Добива цвеќе за Валентајн секоја година откако починал сопругот

Маж од Кентаки се осигурал, дека по неговата смрт, неговата сопруга ќе добива цвеќе за Валентајн, што трае веќе осум години, пренесува CNN.

Сопругата на Рич Кокс, веќе осум години добива букет цвеќе за својот роденден и за Валентајн, кој е еден ден подоцна.

Кога Трејси за прв пат добила цвеќе, една година откако Рич починал, била шокирана.

„Беше многу емоционално. Бев тажна, но и среќна во исто време бидејќи знам дека секогаш ќе биде тука за мене“, рекла за CNN.

Цвеќето, од 2013, продолжува да пристика секога година, со порака која се менува.

Парот бил заедно 26 години, а сопругот во 53 година ја изгубил битката со карциномот.

loading...