Доли Партон како Плејбој зајачица на 75 години (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Познатата кантри пејачка Доли Партон облече костум на Плејбој зајачица за да го изненади сопругот Карл Томас Дин за роденден. Таа се присети на позирањето за насловната страница на списанието Плејбој во 1978 година.

„Дали се сеќавате дека некаде претходно кажав дека ќе се позирам за насловната страница на Плејбој на 75 години? Па, јас имам 75 години, а тие повеќе немаат списание“, рече Доли во видеото што го сподели на социјалните мрежи.

„На мојот сопруг секогаш му се допаѓаше мојата насловна страница, па затоа се обидов да смислам начин да го направам среќен. Тој сè уште смета дека сум згодна по 57 години брак“, додаде таа

75-годишната Доли носеше црно боди без прерамки, розово-бела панделка и зајачки уши. Таа позираше во тој стајлинг и ја спореди фотографијата со насловната страница од 1978 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dolly Parton (@dollyparton)

Слични содржини