Доцни статистиката на заразени и починати со Ковид 19 во земјава

од Берта Китинска

Сѐ уште Министерствот за здрвство ја нема објавено дневната статистика во врска со новиот број на заразени, починати и оздравени лица од коронавирусот. За првапта дневниот биланс на заболени лица ќе биде објавен по 23 часот.

Вчера  вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесуваше 61543, бројката на оздравени пациенти е 38400 на починати е 1731, а бројот на активни случаи изнесува 21412.

loading...

Слични содржини