Актуелно
Почетна / Македонија / ДПА официјално ја прифати понудата на Заев да биде дел од новата Влада

ДПА официјално ја прифати понудата на Заев да биде дел од новата Влада

Првата партија која и официјално објави дека ја  прифатила понудата од Зоран Заев, да биде дел од новата влада е Демократската Партија на Албанците.

Азем Садику од ДПА го изјави ова, по средбата со Радмила Шеќеринска и Оливер Спасовски која се одржа денеска во Клубот на пратениците. Садику најави дека се формирани и работни групи кои ќе разговарат за детаљите.

„Имавме покана за денешната средба и бевме заедно, делегацијата на партијата сопретседателот. Ни се понуди можноста да бидеме дел од идната влада предводена од претседателот на СДСМ, Зоран Заев и ние како партија ја прифативме поканата и се формирани работни групи кои ќе се предводат од претседателот и секретарот на СДСМ Љупчо Николовски”, изјави Садику.

 

Deklarata e nënkryetarit të PDSH-së Azem Sadiki: Në Klubin e Deputetëve është realizuar takimi mes lideri të…

Публикувахте от Azem Sadiki в Вторник, 4 август 2020 г.

loading...