Др.Лазаров: Сега е вистински момент за правење на мала залиха на заштитни маски

од Берта Китинска

Доктор Ненад Лазаров преку „Фејсбук“ им препорача на граѓаните дека сега е вистинскиот момент да си направат мала залиха на маски бидејќи откако се тргнаа задолжението да се носат на отврено цените на истите се намалија.

-Со оглед на цените на заштитните маски и остала опрема (и колку не пљачкаа есеноска а верувам и нареднава есен) сега е вистински момент за правење на мала залиха, напиша Лазаров.

Слични содржини