Драма на аеродромот за време на летот на принцот Хари од САД

од Берта Китинска

Принцот Хари слета во Велика Британија и се подготвува за церемонијата на откривање на статуата на неговата покојна мајка со неговиот постар брат Вилијам, и покрај нивната кавга.

Неговата сопруга Меган Маркл остана во САД со своите деца.

Имаше драматични сцени на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес пред Хари да се качи на летот на Американ ерлајнс за Лондон. Автомобил управуван од непознат возач пробил ограда и удрил во аеродромот во ЛАКС, принудувајќи ги вработените на кратко да ги затворат пистите.

Возачот е приведен, а на аеродромот биле видени 20 полициски автомобили.

Слични содржини