Актуелно
Почетна / Спорт / Драма на небото над Брисел: Приватниот авион на Меси присилно слетал!

Драма на небото над Брисел: Приватниот авион на Меси присилно слетал!

Приватниот авион на најдобриот светски фудбалер, Лионел Меси, мораше да направи итно слетување во Брисел.

Според британски „Сан“ Меси, заминувајќи од Тенерифе, итно слетал во 9,10 часот по локално време, а еден час подоцна повторно заминал, но само 43 минути, по што повторно се вратил во Брисел.

Засега нема информации за тоа кој бил во авионот.

loading...