ДРАМА ВО ЈАПОНИЈА! Се преврте брод со 22 членови на екипажот, крајбрежната стража тргна да помогне!

од Radmila Tasevska

Во тек се обиди за спасување на 22 членови на екипажот на товарниот брод кој денес се преврте во близина на Нагасаки, во западна Јапонија, јавуваат медиумите.

Екипажот на бродот регистриран во Хонгконг, кои се државјани на Кина и Мјанмар, бил префрлен на чамци за спасување, објави телевизијата ТБС, а бродовите на јапонската крајбрежна стража се упатиле кон областа, а блиските бродови пружиле помош.

Слични содржини