Драматична снимка на момент кога огромно дрво почнува да паѓа врз жена што чека такси (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Циклонот Таукте го погоди Мумбаи, на западниот брег на Индија. Снимките од надзорните камери покажуваат жена како држи чадор и моментот кога огромно дрво почнува да паѓа точно врз неа.

Најмалку 12 лица загинаа во државата Махараштра и најмалку 13 во Гуџарат за време на невремето. Таукте остави уништување зад себе и предизвика голема материјална штета во голем дел од земјата.

 

Слични содржини