Дрон со експлозив слета во одморалиште на Црното Море, Бугарија испраќа специјална единица

од Vladimir Zorba
507 прегледи

Бугарското Министерство за одбрана денеска соопшти дека испратило специјална единица која треба да изврши преглед и деактивирање на беспилотно летало со експлозив што вчера вечер слета во црноморскиот град Тјуленово.

Туристичкиот град Тјуленово се наоѓа на 70 километри од романската граница.

Локалните медиуми објавија дека дронот бил долг меѓу 3 и 3,5 метри и дека на него бил прикачен контејнер со експлозив.

Слични содржини