Државниот врв на прослава во Американската амбасада

од Берта Китинска

Американска амбасада во Скопје вчерa го одбележа Денот на независноста каде беше присутен и државниот врв.

-Со особено задоволство присуствувам на одбележувањето на националните денови на пријателски држави кои се наши докажани стратешки партнери и сојузници. Личниот контакт и можноста да се сретнеме по убав повод е дел од чекорите на приближување и продлабочување на билатералните односи. На Амбасадорката Брнс и пренесов желби за мир, благосостојба и напредок на Соединетите Американски Држави и граѓаните на САД, напиша спикерот Талат Џафери на својот Фејсбук профил.

Слични содржини