ДУИ и ДПА се договориле за поддршка во вториот круг?

од Vladimir Zorba

Во пресрет на вториот круг од локалните избори, Демократската унија за интеграција и Албанската демократска партија успеале да постигнат договор за меѓусебна поддршка, според ТВ Клан Македонија.

Али Ахмети очекува поддршка од Мендух Тачи и гласачите на ДПА во општините каде што кандидатите на ДУИ одат на вториот круг, како во Теарце, Тетово, Боговиње, Врапчиште, Гостивар, Струга, Чашка, па дури и во Чаир.

Според трлевизијата, договорот за ова го постигнале оваа недела лидерите на двете партии.

Слични содржини