Два хороскопски знаци наскоро длабоко ќе се разочараат во љубовта

од Radmila Tasevska

Астролозите именуваа два знаци од Зодијакот, кои во септември можат да дознаат за предавство или неверство од страна на некој многу близок.

Секако, не сте ни сонувале дека сте во љубовен триаголник, но нема да може да го избегнете.

Еве кои се на астро листата.

Рак

Раковите треба да се подготват за тежок период. Ѕвездите велат дека крајот на септември ќе ви биде исклучително тежок, бидејќи поради неверство може да ја прекинете врската со саканата личност. Пред да ги запалите сите мостови, треба да разговарате со личноста и да ја дознаете причината за неговата/нејзината постапка. Можеби ќе научите нешто важно за себе. Дури и ако некој сака само да се забавува на страна, ќе разберете како да го избегнете ова во следната врска.

Секако, не сакате да одржувате таква врска. Затоа, разделбата е единствениот логичен исход на настаните. Бидете силни и не очајувајте!

Водолија

И Водолиите ќе мора да страдаат соочувајќи се со љубовни триаголници. Проблемот е што вашиот/вашата сакан/а долго време криел/а од вас присуство на трета личност во врската. Ова негативно ќе влијае на вашата внатрешна состојба.

Сепак, астролозите ве советуваат да не очајувате. Не започнувајте скандали, не драматизирајте и не се распрашувајте за третата личност. Бидете помудри. Правете како што ви кажува срцето. Вие сте всушност многу љубезни, па можете да му/ѝ простите на вашиот/вашата сакан/а. Во исто време, веднаш треба да се договорите што е за вас нормално во врската, а што не е.

Слични содржини