Актуелно
Почетна / Хроника / Два стана горат во Ново Лисиче (видео)

Два стана горат во Ново Лисиче (видео)

Два стана горат во Ново Лисиче, чад низ целата населба, пренесува Република.

Два стана во зграда спроти ОУ „Лазо Ангеловски“ во Ново Лисиче се во пламен. Чадот е раширен низ целата населба.
Пожарникарите од скопската бригада се натерен и работат на гасење на пожарот. Пристигна и трет противпожарен камион.

Повеќе детали подоцна.

loading...