Актуелно
Почетна / Хроника / Двајца пиротехничари повредени од експлозија на градобијна ракета

Двајца пиротехничари повредени од експлозија на градобијна ракета

Двајца пиротехничари во Дирекцијата за заштита и спасување се повредени во експлозија додека вршеле дислокација на ракети кои се користат против град.

Еден од вработените поминал со лесни повреди, а другиот само со гребаници и се вон животна опасност.

Инцидентот го потврдија и од МВР.

loading...