Двајца српски државјани тешко повредени во сообраќајка кај Куманово

од Vladimir Zorba

Двајца српски државјани се тешко повредени во сообраќајна несреќа кај Куманово.

Несреќата се случила синоќа во 03.35 часот, кога возилото во кое се наоѓале излетало од автопатот Куманово-Скопје, во атарот на село Романовце, бидејќи возачот изгубил контрола, соопшти македонската полиција.

М.Д. (27) кој управувал возило „фолксваген туарег“ со српски регистарски ознаки, како и неговата сопатничка Е.Ч. (23). Кај нив биле констатирани тешки телесни повреди во Општата болница во Куманово.

Слични содржини