Дванаесет играчи на Јунајтед се отруле со храна во Молдавија, отворена истрага

од Nikola Popovski

Минатиот четврток фудбалерите на Манчестер Јунајтед го совладаа Шериф со 2.0 на гости во второто коло од Лигата на Европа.

Тимот на Ерик тен Хаг имаше големи проблеми за време на престојот во Кишињев, главниот град на Молдавија, бидејќи 12 играчи се отруле со храна.

Медиумите во Англија пишуваат дека поради тој настан е покрената истрага во рамките н аклубот.

Тој здравствен проблем не можеше да влијае на Јунајтед, кој викендов не го одигра премиерлигашкиот дуел со Лидс поради погребот на кралицата Елизабета.

Слични содржини