Едно лице почина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Штип – Скопје

од Vladimir Zorba

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на автопатот Штип – Скопје, по која едно лице починало на лице место, а друго е повредено.

Несреќата се случила околу 16.50 часот кога патничко возило „нисан“ со скопски регистерски ознаки се превртело.

Повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Слични содржини