Актуелно
Почетна / Локално / Екипите на Водовод на терен: Се расчистуваат сливниците и шахтите во сите скопски општини

Екипите на Водовод на терен: Се расчистуваат сливниците и шахтите во сите скопски општини

По обилните врнежи од дожд и засилениот ветер, екипи на ЈП „Водовод и канализација“ веднаш излегоа на терен и реализираат активности за расчистување и непречено функционирање на атмосферската канализациона мрежа., информираат од Град Скопје.

Екипите и денеска продолжуваат со расчистување и проверка на функционалноста на сливниците и шахтите во сите општини на територијата на град Скопје.

loading...