Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа

од Stefanija Kuzmanovska

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во куќа во предградие во северозападната држава Пенсилванија, соопштија локалните власти.

Градоначалникот на Потстаун, Џастин Келер, на прес-конференцијата потврди дека експлозијата се случила во четвртокот околу 20 часот по локално време, на околу 65 километри северозападно од Филаделфија, јави WPVI-TV.

Две повредени лица се хоспитализирани, додаде Келер, но нивната состојба не е позната.

АП наведува дека не е познато што ја предизвикало експлозијата.

Полицијата се уште не ги објави имињата на загинатите или повредените во експлозијата, а не се соопштуваат дополнителни детали.

Слични содржини