Експлозија во Истанбул: повредени 5 лица

од Stefanija Kuzmanovska

Најмалку пет лица се повредени денеска во експлозија во бродоградилиште во истанбулската област Тузла, објави „Хуриет“.

Наводно, експлозијата се случила на бродоградилиште.

Весникот наведува дека причина за експлозијата е компресија на гас.

Слични содржини