Експлозија во центарот на Белград: Има повредени

од Stefanija Kuzmanovska

Утрово се случи експлозија во центарот на Белград, а потоа и пожар. Според српските медиуми, експлодирала плинска боца, а неколку лица биле повредени.

Неколку екипи на брза помош излегоа на терен.

Две лица се веќе пренесени во Ургентниот центар (УЦ).

Едно лице е пренесено во Ургентниот центар за реанимација, додека друго лице со изгореници и повреди е пренесено исто така во УЦ.

Од силината на експлозијата се искршени бројни прозорци во околните локали. Пожарникарите и полицијата се на терен. Брзата помош се грижи за повредените.

Фото: Нова.рс

Слични содржини