Eксплозија во Загреб, нема повредени

од Vladimir Zorba

Во улицата Преградска во загрепската населба Трешњевка синоќа се случи експлозија во која нема повредени, јавува Хина.

Загребската полиција потврди дека околу 3 часот била активирана „непозната“ експлозивна направа.

Во експлозијата се оштетени неколку автомобили и станбени фасади.

Фото: Јутарњи

Слични содржини