Актуелно
Почетна / Сцена / Еминем остро ги осуди оние кои не носат маски

Еминем остро ги осуди оние кои не носат маски

Американскиот рапер Еминем денес остро ги критикуваше луѓето кои одбиваат да носат маски за лице додека случаи на инфекции со коронавурус се во пораст низ целата земја.

„Половина од нас се шетаат како да е зомби апокалипса, а другата половина не сакаат да носат маска и само се исмеваат и така на крајот се заразуваат“, пренесува Би-би-си, цитирајќи го Маршал Метерс, попознат како Еминем.

Како пример за тоа колку лесно се шири вирусот, Еминем ја спомена можноста за инфекција во продавницата, со употреба на корпа што ја користи некој заразен со коронавирусот.

loading...