Актуелно
Почетна / Сцена / Ешли Греам откри како имала секс додека била бремена

Ешли Греам откри како имала секс додека била бремена

Само месец пред Ешли Греам да го роди своето прво дете, таа позираше на насловната страна на јануарското издание на Voguе. За време на бременоста, навикнавме да го гледаме „плус-сајз“ моделот без облека, бидејќи Ешли реши да ги задржи своите обожаватели информирани за тоа како се менува нејзиното тело со текот на месеците.

За насловната на Vogue, сепак, манекенката позираше пред Ани Лејбовиц во неверојатен фустан од „Оскар де ла Рента“. Во интервју за магазинот, таа открива повеќе детали за нејзината бременост и како се чувствувала.

Според неа, стравот е сосема нормален, затоа што многу работи се менуваат, што е стресно.

„Отсекогаш сум се сакала себеси како што сум и секогаш сум имал контрола над моето тело. Сепак, за време на бременоста, чувствував друг живот во мене што ми кажуваше дека контролата повеќе не е моја“, додаде Ешли.

Моделот отсекогаш ги охрабрувал луѓето да бидат она што се и да се сакаат себеси, на начинот на кој изгледаат. Сепак, таа не крие дека за време на бременоста имала моменти кога чувствувала дека не е толку убава и ужасно осамена. Тогаш, таа почувствува дека никој не ја разбира.

Сепак, Ешли пронашла свој начин да се справи со ова, следејќи ги советите на нејзиниот стилист да им пристапи на другите бремени жени кои ги имаат или ги имале истите проблеми како неа. Затоа таа побарала совет од голем број познати личности кои го поминале ова, како Ким Кардашијан и Серена Вилијамс.

Ешли Греам не пропушти да ги коментира хормоналните промени во текот на тие девет месеци, признавајќи дека цело време имала секс.

„Сексот за време на напредната бременост, сепак, може да биде предизвикувачки поради огромниот стомак, кој штрчи, се наметнува да се изберат дури и најсоодветните пози за секс“, рече манекенката, додавајќи дека нејзиниот сопруг Џастин Еврин постојано бил до неа и ја поддржувал во сè.

Ешли Греам не пропушти да стави и неколку кадри од фотосесијата за Voguе на својот профил на Инстаграм, откако им се заблагодари на своите следбеници и искажа возбуда од првата самостојна насловна страница за американското издание.

loading...