Евертон влегува во трка по Милик

од Aleksandar Petrovski

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик може да стане играч на Евертон, објави италијанскиот новинар Џанлука Ди Марцио.

Според изворот, тие сакаат да го земат 26-годишниот Полјак на едногодишна закуп со можност за откуп.

Минатата сезона Милик одигра 35 настапи за Наполи во сите натпреварувања и постигна 14 погодоци.

Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на 32 милиони евра.

loading...

Слични содржини