Фановите го нападнаа Роналдо поради една фотографија: Ова не е во ред

Кристијано Ронално објави фотографија со своите деца која не им се допадна баш на сите.

На фотографијата фудбалерот позира лежејќи во када во која му се придружиле и децата и сите весело се смејат.

„Забавен момент со моите деца“, напишал Роналдо.

View this post on Instagram

Funny moment with my babies 😀❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Иако некои негови пријатели оваа семејна фотографија ја сметаат за симпатична, дури го нападнале тврдејќи дека тоа не е во ред.

„Дали ја сум единствен на кому ова му е чудно?“, „Не сакам да судам, но ова е чудно. Се надевам дека носите долна облека бидејќи ова не е во ред“, „Педофилски“, пишуваат во коментарите.

Слични содржини