Фати повторно ќе отсуствува некое време

од Vladimir Zorba

Напаѓачот на Барселона, Ансу Фати се уште се мачи со повреди. Утрово клубот потврди дека младиот играч има повреда на бицепсот на левата нога.

Не прецизираа колку време ќе отсуствува, но првите нагаѓања на тамошните медиуми се за 4-6 недели.

Фати се повреди во синоќешниот пораз од Атлетик Билбао со 2:3. Тој влезе во игра во 61. минута на местото на Феран Жутгла, но мораше да биде заменет со Мартин Брајтвајт во 96. минута.

Како што е познато, 19-годишниот фудбалер се врати на теренот пред само десет дена, откако два месеци се опоравуваше од претходната повреда.

Слични содржини