Фаучи потврди важно предвидување на Бајден

од Stefanija Kuzmanovska

Американскиот имунолог Ентони Фаучи изјави денес дека е можно Американците да носат маски и во текот на 2022 година.

Тој, меѓутоа, посочи дека мерките за запирање на ширењето на ковид-19 ќе бидат во голема мера олабавени со зголемување на бројот на вакцинирани лица, објави „Ројтерс“.

Фаучи го изјави ова во интервју за Си-Ен-Ен.

Бајден претходно изјави дека Американците ќе носат маски и во 2022 година, освен ако не се стабилизира епидемиолошката состојба.

loading...

Слични содржини