Филипче и Шилегов во посета на „Борис Трајковски“: Рачно се мијат пунктовите за вакцинација (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Екипите на ЈП Комунална хигиена-Скопје синоќа почнаа активности за рачно миење на сите пунктови за масовна вакцинација каде што се спроведува имунизацијата на жителите на градот Скопје против вирусот Ковид-19.

– Во непосредната околина на пунктовите за масовна вакцинација против вирусот Ковид-19 секојдневно забележуваме голема фреквенција на луѓе и возила и од тие причини ЈП Комунална хигиена-Скопје вечерва презема вонредни активности за одржување на хигиената и чистотата на овие локации, со цел максимална заштита на јавното здравје, изјави синоќа директорот на ЈП Комунална хигиена-Скопје, Абдусамед Шабани.

Слични содржини