Актуелно
Почетна / Македонија / Филипче: Како изгледаше претходно, а како изгледа денеска новата операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Филипче: Како изгледаше претходно, а како изгледа денеска новата операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

-Како изгледаше претходно просторијата, а како изгледа денеска новата операциона сала, по највисоки стандарди на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија.

За задоволни пациенти и задоволни здравствени работници. Честитки до директорот Неџати Јакупи и вработените во установата. Продолжуваме во вистински политики, го зајакнавме нашиот здравствен систем, напиша на својот Фејсбук профил, министерот за здравство, Венко Филипче.

 

loading...