Актуелно
Почетна / Македонија / Филипче: Објавена е листа со телефонски броеви за пријавување на симптоми на коронавирус (фото)

Филипче: Објавена е листа со телефонски броеви за пријавување на симптоми на коронавирус (фото)

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево на својот Фејсбук профил објави телефонски броеви на кои може да пријават сите сомнителни случаи на коронавирус.

Броевите за контакт се поделени во региони:

Тестирањата на двата сомнителни случаи, денеска и синоќа, покажаа дека се негативни на коронаворусот, туку дека станува збор за болни од обичен грип.

loading...