Актуелно
Почетна / Македонија / Филипче: Репортажата од Инфективна покажете им ја на сите кои не веруваат во коронавирусот (ВИДЕО)

Филипче: Репортажата од Инфективна покажете им ја на сите кои не веруваат во коронавирусот (ВИДЕО)

Најголем дел од новозаразените се заразиле непочитувајќи ги мерките во сила и за време на полицискиот час, уверуваат надлежните.

Министерот за здравство Венко Филипче упати порака на Фејсбук да ја погледнат репортажата од Инфективна клиника на новинарот Фуркан Салиу:

„На оние кои немаа прилика сѐ уште да ја погледнат репортажата од Инфективна клиника на новинарот Фуркан Салиу, им препорачувам да го направат тоа. Покажете им ја на сите кои и покрај сите апели не сѐ уште не веруваат дека вирусот е сериозна закана по здравјето“, напиша Филипче.

EKSKLUZIVE: BRENDA KLINIKËS INFEKTIVE NË SHKUP

EKSKLUZIVE: BRENDA KLINIKËS INFEKTIVE NË SHKUPPACIENTËT ME KORONA FLASIN PËR PROCESIN E MJEKIMIT, E MJEKËT PËR BETEJËN E TYRE📎ЕКСКЛУЗИВНО : ПАЦИЕНТИТЕ СО КОВИД19 ЗА ЛЕКУВАЊЕТО НА ИНФЕКТИВНА

Публикувахте от Klan Macedonia Television в Понеделник, 1 юни 2020 г.

 

loading...