Филипче: Вакцинираните 15.000 граѓани, нема несакани реакции засега

од Берта Китинска

Од досега вакцинираните 15.000 граѓани и 500 денеска нема несакани реакции. Одлично оди процесот на вакцинација во салата „Борис Трајковски“, рече министерот за здравство Венко Филипче.

-Нема никаква несакана реакција од клиничко значење при вакцинацијата која се спроведува во земјава, а да е пријавена во Агенција за лекови и медицински средства, МАЛМЕД, изјави министерот за здравство.

loading...

Слични содржини