Физички нападнати полицајци во Македонски Брод

од Aleksandar Petrovski

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод поднесе кривична пријава против В.С.(21) од Македонски Брод, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 06.10.2020 во Македонски Брод, на ул.„Партизанска“, полициски службеници, при вршење на увид по претходно случена сообраќајна незгода, по претходна расправија, биле физички нападнати од пријавениот.

loading...

Слични содржини