ФОТО: Анџелина Џоли има нова тетоважа на необично место

од Stefanija Kuzmanovska
495 прегледи

Уметникот за тетоважи кој на Инстаграм е познат под името Mr. К на своите следбеници им ја покажа новата тетоважа која ја направил за Анџелина Џоли, која има посебно значење.

Анџелина Џоли додаде уште една нова тетоважа во својата богата колекција, а она што го нацртала го сподели на својот Инстаграм Mr. К.

На овој начин уметникот ѝ се извини на актерката за недоразбирањето откако прво објави заматена фотографија од тетоважата која одвнатре е на средните прсти на Анџелина.

Ова ги поттикна корисниците на социјалните мрежи да шпекулираат дека тетоважата е посветена на нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит. Меѓутоа, сега е откриено значењето на необичните линии кои актерката ги истетовирала на прстите.

„Пред сè, извинете за сите лоши нагаѓања и искрено ѝ се извинувам на Анџелина Џоли за секој стрес што можеби сум ѝ го нанел“, напиша Mr. К во описот на фотографијата.

 

„Оваа тетоважа претставува два бодежа во геометриски и апстрактен стил / нема врска со религија или крст“, додаде тој.

Слични содржини