Почетна / (не)Секојдневно / (фото) Еве што Адријана Лима затекна во свјот дом по ураганот на Флорида

(фото) Еве што Адријана Лима затекна во свјот дом по ураганот на Флорида

Манекенката Адријана Лима се врати на Флорида во својот дом по краткото отсуство и затекнала грозни сцени.  

Адријана на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии и покажа што и се случило на нејзината куќа од неконтролираната временска непогода, ураганот Ирма. 

 Исушени базени, искорнатио дрва, променет пејзасж и риби кои чудно се однесуваат, сцени кои Лима ги подели со своите следачи и фанови. 

На Лима не и било сеедно кога го затекнала цел тој хаос, но имала среќа декане била на Флорида во времето на ураганот. 

loading...