Почетна / Актуелно / (ФОТО) Големи штети во маркетите во Скопје

(ФОТО) Големи штети во маркетите во Скопје

timthumb-3

Речиси низ целиот град парковите околу зградите се преполни со луѓе, со мали деца, изнемоштени и стари лица, кои ги напуштија повисоките катови на зградите и сега немаат смелост да се вратат.

Кај некои објекти се вклучија и алармите, што дополнително ја зголеми загриженоста.

Поради силниот земјотрес беше евакуиран трговскиот центар Капитол мол во скопската населба Аеродром.

timthumb-2

Заради земјотресот, беа оптоварени и телефонските врски, па потешко се добиваше конекција, бидејќи луѓето постојано се јавуваат до своите блиски за да прашаат како се.

Во продавниците и супермаркетите голем дел од продуктите се паднати од рафтовите./извор а1он

loading...